KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9366523
*
nr 936 6523
Aina Larsson
(f. 1935), Sverige
Akvarell, Aina Larsson (f. 1935), Rödklöver i mitt fönster, 45x66
Aina Larsson, född 1935, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 januari 2015
kl 18:28:33
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aina larsson akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Aina Larsson
Aina Larsson, född 1935, svensk målare.
nr 936 6523
Aina Larsson
(f. 1935), Sverige
Akvarell, Aina Larsson (f. 1935), Rödklöver i mitt fönster, 45x66
Aina Larsson, född 1935, svensk målare.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 januari 2015 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aina larsson akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



